Перник Инфо Форуми Перник Инфо
www.pernikinfo.com
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Пернишките лекари !
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Перник Инфо Форуми -> Новини
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
reniis



Регистриран на: 27 Юни 2008
Мнения: 4
Местожителство: Pernik

МнениеПуснато на: Сря Фев 25, 2009 8:15 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Дълбоко се съмнявам,че изобщо някой ще прочете този форум и ще вземе някакво рещение.Аз затовя и мразя да пиша и да изказвам мнение по вълнуващите ме въпроси.Не се и учудвам,защото всичко в тази държава е така.Никой не върши работата си както трябва.
А с пернишките доктори съм попадала в различни ситуации,повярвай ми и ти.
Не ми е ясно само,защо докторите в другите държави полагат толкова грижи,дори и за хора,за които знаят,че е безсмислена помоща им.Но ги полагат,защото знаят цената на човешкият живот.А нашите тук са си купили дипломите и се превърнаха в търговци на живот.
В софийските болници като разберат,че си от Перник,отказват даже да погледнат изследванията ти и искат нови,направени в тяхната болница.Колко пъти съм чувала думите "Ама защо не започнахте с това,че сте от Перник?" и се смеят на компетентноста на нашите.
Аз също съм да се затвори тази болница,стига са си пълнили гушите с нашите пари.
Много ми се иска да изкрещя,перничани осъзнайте се,бойкотирайте така наречените доктори в града.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kara



Регистриран на: 17 Яну 2009
Мнения: 19

МнениеПуснато на: Чет Юни 11, 2009 8:07 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз ще Ви кажа, че съм доволна от лекарите, сестрите и санитарите в "Хирургия" на пернишката болница, както и от екипите на "Спешна помощ". Имах проблеми .Останах на легло в Перник без да знаят близките ми, които след това разтърбиха телефоните, но софийските величия в последствие потвърдиха диагнозата и лечението, което беше предписано от пернишките лекари. Не искам да пропусна, че има какво още да се направи в тази болница -основен ремонт, не ВИП-стаи, а всички да са ВИП, оборудване, заплащане и всичко това, защото има персонал, който геройски изпълнява своите задължения, въпреки условията от преди 50 години.
Не приемайте думите ми като апотеоз в името перннишката болница. Просто приемете, че тези лекари ме спасиха и най-важното е да не ги губим и след това да ги търсим в София.
PS: Самата аз живея и в Перник и в София, може би 90% в София. Имам възможност да ползвам скъпо платени медицински услуги, но пред здравето всички сме равни. Там лежа на легло в съседство с бездомна баба и не се знае коя от нас ще оцелее.
КАТЕГОРИЧНО СЪМ ПРОТИВ ЗАТВАРЯНЕТО НА БОЛНИЦИ! Кражбите, корупцията, безхаберието, ако ги има, те са наш проблем, който като Граждани ние трябва да разрешим.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Миленчо



Регистриран на: 16 Апр 2008
Мнения: 212

МнениеПуснато на: Чет Юни 11, 2009 4:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Аз ще Ви кажа, че съм доволна от лекарите, сестрите и санитарите в "Хирургия" на пернишката болница, както и от екипите на "Спешна помощ". Имах проблеми .Останах на легло в Перник без да знаят близките ми, които след това разтърбиха телефоните, но софийските величия в последствие потвърдиха диагнозата и лечението, което беше предписано от пернишките лекари. Не искам да пропусна, че има какво още да се направи в тази болница -основен ремонт, не ВИП-стаи, а всички да са ВИП, оборудване, заплащане и всичко това, защото има персонал, който геройски изпълнява своите задължения, въпреки условията от преди 50 години.
Не приемайте думите ми като апотеоз в името перннишката болница. Просто приемете, че тези лекари ме спасиха и най-важното е да не ги губим и след това да ги търсим в София.
PS: Самата аз живея и в Перник и в София, може би 90% в София. Имам възможност да ползвам скъпо платени медицински услуги, но пред здравето всички сме равни. Там лежа на легло в съседство с бездомна баба и не се знае коя от нас ще оцелее.
КАТЕГОРИЧНО СЪМ ПРОТИВ ЗАТВАРЯНЕТО НА БОЛНИЦИ! Кражбите, корупцията, безхаберието, ако ги има, те са наш проблем, който като Граждани ние трябва да разрешим.





Това, че си доволна, е много хубаво, значи си получила лечението, което ти е било необходимо за твоето здраве. Надявам се също така и вече да си напълно здрава и да се чувстваш добре.
Никой от нас не смята, че в тази кочинка наречена болница няма светни лекари, има, но те са някакви единици и …. По скоро твърде малко се задържат тук. Просто хората ходят в софийските болници или излизат на Запад да практикуват тази професия.
Не приемам думите като реклама или апотеоз към тези лекари, просто ти имаш правото да си изкажеш мнението и ако не всички, то поне аз уважавам това, което пишеш.

Но не можем и да скрием, че обществена тайна е, че В пернишката болница всичко е на дъното….

П.С – Уважавам и ценя професията на лекарите. Смея да твърдя, че тяхната работа би трябвало да бъде добре платена като се има в предвид на какво напрежение на какви гледки и неща са подложени всекидневно.
Но не мога и да си затварям очите, когато има и лентяи (повечето), които вместо да помогнат съсипват човешкият живот и след това казват „Ебал съм му майката, един по малко”




Широко затворени очи
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kara



Регистриран на: 17 Яну 2009
Мнения: 19

МнениеПуснато на: Пон Юни 15, 2009 4:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Миленчо, благодаря за отговора ти. Добре съм, е не е както бях, но очаквам да доживея още внуци, сега е само един.
Хайде да поговорим и за мотивацията. Избирайки работа всеки от нас очаква нормални условия за и достойно заплащане за труда. Честно казано, аз лично не съм сменяла много работни места, но мотивите ми за напускане са били ненавременно плащане на заплата и нецивилизовани условия за работа, при това всичко на фона на лъскавите возила на работодателите, дуварите на домовете им, за образование не искам да говоря, както и за обща култура!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Миленчо



Регистриран на: 16 Апр 2008
Мнения: 212

МнениеПуснато на: Съб Юни 20, 2009 1:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Миленчо, благодаря за отговора ти. Добре съм, е не е както бях, но очаквам да доживея още внуци, сега е само един.
Хайде да поговорим и за мотивацията. Избирайки работа всеки от нас очаква нормални условия за и достойно заплащане за труда. Честно казано, аз лично не съм сменяла много работни места, но мотивите ми за напускане са били ненавременно плащане на заплата и нецивилизовани условия за работа, при това всичко на фона на лъскавите возила на работодателите, дуварите на домовете им, за образование не искам да говоря, както и за обща култура!


Радвам се, че вече си добре и можеш отново да се радваш на внучето си, пожелавам ти още много , за да припкат покрай теб и те карат да се усмихваш.
А, сега по темата :

Мотивацията е една важна и неделима част от труда на човка, когато я няма , работата, която вършиш е толкова неприятна, толкова тегава и скучна, че нямаш никакво желание, а и най - вече самата работа не ти спори. Въпреки всичко обаче, когато си на такъв отговорен пост, а именно да спасяваш живот и да се грижиш за човешки живот, просто мисля, че е немислимо да кажеш : Абе аз нямам мотивация и затова каквото стане с този човек, стане" - Глупаво е , разбираш ли (ако това имаш предвид за мотивацията разбира се)
Все пак колкото и да не ти е приятна и не мотивирана работата, ти трябва да бъдеш професионалист и да вършиш дадените ти задачи.
Това нещо за лошите условия на труда и за дебелите чичковци с лъскави колички, го има и мисля, че е доста коментирано и няма смисъл и ние сага да си търкаме езиците за тях....
В България, нещата стоят по този начин. Аз лично имах и продължавам да имам възможността да живея на Запад и мога смело да кажа, че там това нещо го няма, просто всичко се ръководи по някакви норми, рамки и принципи !!!




Широко затворени очи
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kara



Регистриран на: 17 Яну 2009
Мнения: 19

МнениеПуснато на: Пон Юни 22, 2009 9:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Миленчо, разбира се, че не съм от тези, които смятат за естествено " Абе аз нямам мотивация и затова, каквото стане с този човек, стане" , не съм и за безобразното плащане за здраве под масата, не съм за некадърниците - джипита, измислени от една безсмислена здравна реформа... Въобще до миналата година не бях стъпвала като пациент, нито в кабинет, нито в болница/освен за ражданията на децата ми/. Сблъсках се с толкова недомислици в българското здравеопазване, прочетох толкова много неща, видях и се уверих как работи здравната система в Германия и смело мога да твърдя, че само с едната Хипократова клетва, лекарите ни от провинцията или се превръщат в шарлатани или оцеляват на ръба. Да, вече има предостатъчно частни кабинети и клиники, където какво се случва: плащаме повторно и след това ни препращат към някоя държавна болница. Въобще нещата са оставени да се движат от съвест или много пари.
Не мога да роптая против лекарите, дори в Перник. Те също са заложници на здравно-осигурителната ни система. Мраморните здравно-осигурителни служби, претъпкани с чиновници и хартийки, са с хиляди решетки и към пациентите, и към лекарското съсловие. Обществото ни страда от някакво неразбираемо заболяване - търпимо безразличие, търпимо дори, когато боли!
Може би това са теми за други разговори, за това ще спра с моите разсъждения. Но няма да се въздържа да повторя, че нямам оплаквания към екипите на Пернишката болница. Както и да се оплаквам, че нямаха достатъчно чаршафи, нощници и други такива, които са въпрос на административни и финансови решения. В тази връзка, досещам се, че когато миналата година покрай Великден имаше много почивни дни, бях в Пирогов, на почти всяка минута постъпваха много възрастни хора, пижамите свършиха и мъжете бяха облечени с нощници, леглата свършиха и болните бяха настанени в коридорите на колички. "Младите се разтоварват за по няколко дни, настанявайки възрастните близки, които все от нещо страдат"- това казваха приемащите екипи и така било винаги покрай дългосрочни празници. С други думи - отървават се!
Цялото ни общество страда. Логично е да се разтоварят тези хора, но още по- логично е да има кой да приеме грижите за тези изнемощяли старци, безсмислено е да се ангажира висококвалифициран персонал, като може да се организира простичък домашен патронаж, какъвто няма!
Не искам да разисвам и условията при които работят селските лекари или пък тези, които са в спешна помощ.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kara



Регистриран на: 17 Яну 2009
Мнения: 19

МнениеПуснато на: Вто Юни 30, 2009 11:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Вие не пишете, но аз искам да споделя нещо, което вчера ме възмути .
Бях на манастирчето "Св.Св.Петър и Павел" в с.Дивотино, където се провеждаше пореден събор по повод на църковния празник. И не мислете, че бъркам темата. Просто там се провеждаше една необяснима и противозаконна агитация за Синята коалиция в лицето на д-р Павлов в компанията на Кмета на селото -Захариев.
Питам се дали мястото на "Доктора " беше там /нямаше нуждаещи се от скъпоплатени стоматологични услуги/!? Пропагандни знаменца, шапки, листовки? Слушах по новините, че винят някого за това, че имало плакати върху джамии, а кой вини Д-ра за това, което направи на православния храм?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Миленчо



Регистриран на: 16 Апр 2008
Мнения: 212

МнениеПуснато на: Чет Авг 20, 2009 1:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Вие не пишете, но аз искам да споделя нещо, което вчера ме възмути .
Бях на манастирчето "Св.Св.Петър и Павел" в с.Дивотино, където се провеждаше пореден събор по повод на църковния празник. И не мислете, че бъркам темата. Просто там се провеждаше една необяснима и противозаконна агитация за Синята коалиция в лицето на д-р Павлов в компанията на Кмета на селото -Захариев.
Питам се дали мястото на "Доктора " беше там /нямаше нуждаещи се от скъпоплатени стоматологични услуги/!? Пропагандни знаменца, шапки, листовки? Слушах по новините, че винят някого за това, че имало плакати върху джамии, а кой вини Д-ра за това, което направи на православния храм?



Честно да ти кажа, предпочитам да правят всякакви подобни извън лекарски щуротии, но поне да си вършат работата съвестно и да не подценяват човешкият живот така лекомислено. Още по - малко пък, да го смятат за някаква даденост.
Или поне като не могат да се справят с конкретен случай, просто да си кажат и да изпратят човека при компетентен специалист, а не да се сърдят и да се карат на хората с думите "Вие пък с тази София и този Пирогов вече се уляхте, с какво са по - добри те от нас ?!"

Иначе,това какво си правят извън професионалните дейности, мен лично поне не ме касае, въпреки, че във въпросният случай, който си посочила има голяма доза истина !!!




Широко затворени очи
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
клеопатра



Регистриран на: 25 Авг 2009
Мнения: 43
Местожителство: в сърцето на един мъж

МнениеПуснато на: Вто Авг 25, 2009 1:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Когато съпругата на американския комик Джордж Гарлин умира от рак,той пише за истинските неща в живота:"Парадоксът на нашето време е,че имаме високи сгради,но ниска търпимост,широки магистрали,но тесни възгледи.Имаме повече образование,но по-малко разум,повече медицина,но по-малко здраве...Увеличихме притежанията си,но намалихме ценностите си.Говорим твърде много,обичаме твърде рядко и мразим твърде често.Знаем как да преживяваме,но не знаем как да живеем.Добавихме години към човешкия живот,но не добавихме живот към годините...Правим по-големи неща,но не и по-добри неща..."
Алчността да си потребител,да робуваш на вещи,да правиш всичко за лично удоволствие е обратно на чувството за дълг към родители,семейство,общество..На готовността да отделиш от личното си притежание и време в помощ на човек в беда,болест или житейска криза...Да бъдеш добър човек-морален и благороден.За да бъдеш лекар,трябва интересите ти да гравитират около човека и неговото здраве.Да помагаш на хората да продължат живота си здрави и спокойни.Защото здравето е сред основните блага,които дават смисъл на човешкото съществуване.
За недостатъците на родното здравеопазване специалистите по здравен мениджмънт дават различни обяснения-лоши условия в болниците,ниски заплати,отлив на медици в чужбина и др.фактори.
Лекарите не трябва да забравят,че медицината е хуманитарна дисциплина и основния въпрос е не колко мога да получа,а колко мога да дам...За да бъдеш добър лекар,трябва да притежаваш истина,справедливост,любов и сърце,което да ги пази!
_________________
Само преживените неща са истински разбрани!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Миленчо



Регистриран на: 16 Апр 2008
Мнения: 212

МнениеПуснато на: Нед Авг 30, 2009 3:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
...За да бъдеш добър лекар,трябва да притежаваш истина,справедливост,любов и сърце,което да ги пази!


Ето това вече, наистина ми хареса !
Когато истината и справедливостта са в принципите ти на практикуващ лекар и любовта и сърцето ти в основите на общочовешките ти качества, тогава можеш да бъдеш пълноценен както в професионален така и в личен план.


П.С - Не се сърдя, гневя и критикувам лекари, които признават че не са качествени и годни за тази професия, а напротив отдръпват се и оставят работата и живота на пациента на квалифицирани хора.
Роптая за безхаберието, наглостта и егоизмът на долни отрепки, които експериментират с човешкото здраве и живот, и въпреки всичко най - нагло продължават да се сърдят и недоволстват, че хората търсят спасение за болното си детенце в софийските болници !!!

Уважавайте и ценете човешкият живот, той не е даденост, той е дар божий и единствено Господ може да го отнема !!!




Широко затворени очи
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Перник Инфо Форуми -> Новини Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group