Водещите новини от 10.10.2008 г.
Милка Михайлова ще бяга в софийския маратон
Безплатни профилактични прегледи почва Белодробната
Яне Анестиев
   Водещите ни състезатели в маратонските бягания Милка Михайлова и Станислав Ламбев ще стартират в XXVІ-ото издание на Софийския маратон. Директорът на маратона Анатоли Илиев разкри, че се очаква в състезанието при мъжете да се включи руски атлет, който има личен рекорд от 2:12 часа. Тази година отново ще се дава награда автомобил "Тойота" на лекоатлетът,показал най-добър резултат по сравнителна таблица.Милка има спечелени два леки автомобила и е неколкократна победдителка в маратона.Тази година тя спечели десето място на европейското първенство по високопланинско бягане и стана 22-ра на световното в същата дисциплина в Кран Монтана.Миналогодишната победителка в Софийския маратон Добринка Шаламанова, която през 2007 година спечели и голямата награда лек автомобил TOYOTA, ще пропусне XXVІ-ото издание на маратона заради контузия.
"Още не съм излекувала травмата, с която заминах за олимпийските игри. Вчера бях на преглед във Военна болница, но все още лекарите не могат да кажат какво точно ми има. В момента не тренирам, но ходя на курс по английски език", заяви Добринка Шаламанова