Трето поредно 0:1 направи „Миньор” този път срещу "Славия"
643 осъдени в област Перник през миналата година
Хлапета вместо врабчета, улучиха девойка в бедрото
Яне АНЕСТИЕВ
   Голът на Дидак Гонзалес е първият на испанец в „А” групата
Двата отбора стартираха от различни позиции като самочувствие в този мач.Перничани – след две поредни загуби,домакините след много лош старт и две поредни победи преди тази среща.Иначе на трибуните превъзходството на „Миньор” беше очевидно.Поне 200 души агитка срещу само 20 фенове на „белите”.Славистите обаче започнаха срещата много напористо и в първите минути определено диктуваха събитията на теренаНай-активни за тях в началото бяха Асен Николов и Павле Попара. Постепенно миньорци се окопитиха и в 12-та минута сътвориха доста добра атака с „голов” вкус.Игралият миналата година в Перник Николай Дюлгеров сбърка,топката попадна у Христо Господинов,който моментално намери Румен Трифонов,но острият му диагонален удар от 20 метра беше париран от игралият чудесно в този мач френски вратар на домакините Раис Мболи в корнер.След изпълнението на ъгловия удар Коце Хазуров намери топката от 7-8 метра с глава,но я прати право в ръцете на французина.После дойде ред на „белите” да покажат какво могат в нападение.В 27-та минута при едно центриране на Попара от корнер към далечната греда намери непокрит Асен Николов и привидно балонният му удар се оказа твърде труден за Иванов,който все пак успя да се справи със ситуацията и да не допусне попадение на топката във вратата си.При контраатаката на перничани Адриан Олегов изстреля топката силно в полето на белите,тя попадна в Атанас Николов,който веднага потърси непокритя Хазуров,но в последния момент Кавдански от „белите” изчисти топката.В противен случай Хазуров излизаше „очи в очи” срещу Мболи.Две минути по-късно Тодор Колев от фаул отправи истински снаряд точно под напречната греда на вратата на Иванов,но пернишкият вратар вничаваше и изби топ ката в ъглов удар.Веднага след почивката „Миньор” стигна до най-доброто си голово положение през втората част.Костадин Хазуров нахлу в наказателното поле,мина го почти цялото на ширина и подаде на непокрития Горан Янкович.Сърбинът стреля остро в далечния ъгъл,но вездесъщият в този ден Мболи изби с крак топката.Постепенно играта позагуби от темпото си и мачът стана доста скучен.Последваха по един опасен удар на Тодор Колев за „Славия” и Костадин Хазуров за „Миньор”,но и двата не улучиха рамката на вратата.В 58-та минута обаче сестигна до фаталната за перничани ситуация.След едно центриране отляво,избито от пернишката защита испанецът Дидак Гонзалес се оказа на най-правилното място,овладя топката и с остър нисък удар я насочи към пернишката врата от десетина метра.Тя първо се удари в левия страничен стълб на вратата на Иванов,след което се оплете в мрежата.След това Тони Велков извади защитникът Венци Василев и пусна на неговото място Станислав Руменова десет минути по-късно Петър Петров зае мястото на Хазуров,но смените с нищо не помогнаха да се стигне до гол.”Миньор” опита натиск,но до сериозна опасност пред Мболи не се стегна.Домакините пък бяха от доволни по-доволни от резултата.Въпреки това в 89-та минута резервата Дубала се опитаот точката за дузпата да удвои преднината им,но не улучи вратата.След срещата „белите” дълго се поздравяваха с малобройната си агитка,а двайсетина минути след края на срещата съблекалнята им се огласяше от радостни възгласи все едно ,че е победен поне европейски колос от ранга на „Манчестър Юнайтед”. „Миньор” олаче навлезе в лоша серия от три поредни загуби,а с оглед предстоящите срещи с „Локомотив” /София/ и ЦСКА, бъдещето пред отбора не изглежда много розово.Няма начин разправиите между Георги Славчев и Тони Велков да не са породили напрежение в съблекарнята, колкото и да се отрича то,а контузиите на Станков, Божиков, Чворович и Марков допълнително „наливат масло в огъня”.Резервите им пък с изклячение на Иво Иваонв и Венци Василев показват,че не са готови да хванат шанса си да станат титуляри.