Пернишките баскетболистки спечелиха последния си домакински мач с "Берое" 07
Син счупи черепа на баща си при скандал
Пернишка банка даде фалшиви долари на клиент
Яне АНЕСТИЕВ
    Камелия Михалкова хвана 16 борби в мача срещу старозагорки
Миньор надигра Берое 07 с 81-74 точки в интересен двубой от 19-ия кръг на женската Национална баскетболна лига, който обаче е без никакво значение за крайното класиране на двата състава. Гостите от Берое като че ли бяха подценили този мач и го започнаха без Латаша Байърс.Това се оказа сериозна грешка на техния треньор ,защото американката така и не влезе в час до края на мача ,процентът и на стрелба беше около трийсетте и тя завърши със скромните за нея 14 точки. Валентин Петров този път започна с Ива Терзиева в стартовата петица вместо Ренета Дикова, както е в последните мачове.170-сантиметровата Терзиева изигра един страхотен мач и въпреки че вкара само 3 точки, се отчете със 7 борби, коет ое втори резултат в отбора след 16-те овладени отскочили топки от страна на Камелия Михалкова. През първото полувреме по-добрият отбор беше този от Стара Загора, но през вторите 20 минути перничанки демонстрираха по-голямо желание за успех и заслужено осъществиха обратМачът започна с пропуск на Светла Асенова за домакините и сполучлива стрелба от далечна дистанция в ответната атака на Петя Джамбазка за Берое 07, с която старозагорки поведоха с 3-0. Те поддържаха минималната си преднина до 5-ата минута, в която Радмила Нешева реализира два фаула и изравни за 10-10. Отново Петя Джамбазка бе точна от зоната на трите точки, а след това ?зелено-белите? вкараха още 4 безответни точки чрез изигралата най-силния си мач от началото на сезона Златина Калоферова и Нели Пашева, за да се увеличи авансът им на 17-10. Гонитбата продължи до самия край на частта и след няколко разменени успешни атаки, резултатът след 10 минути беше 22-16 за Берое 07. Отново Петя Джамбазка наниза първия кош за втората четвърт и така отдалечи перничанки на още 2 точки. До средата на частта разликата варираше в границата на десетте точки, но кратко пробуждане на домакините и серия от 7-1 ги приближи само на 4 от водачките при 28-24 за на възпитаничките на Стефан Михайлов. В минутите до паузата обаче гостенките бяха много по-организираният тим и с по-настойчиви и концентрирани действия логично се оттелиха на почивка с комфортна преднина от 11 точки – 43-32 точки.
По коренно различен начин се развиха събитията на полето през второто полувреме. Необяснимият срив в играта на старозагорки и страхотните изяви на момичетата на Валентин Петров в началото на третата част се оказаха и решаващи за изхода от двубоя. За близо 4 минути слисаните заралийки завършиха сполучливо едва една своя атака, докато под техния кош домакините правеха каквото си пожелаят, за удоволствие на верните си фенове в зала ?Миньор?. Така след 24 минути перничанки вече бяха в ролята на лидерки при 46-45 в тяхна полза, а до края на тази четвърт само затвърдиха обрата и очакваха старта на последната част с преднина от 6 точки – 60-54. В нея нито за миг окрилените домакини не оставиха съмнение, че именно те ще се поздравят с победа и през цялото време не позволиха на съперничките си от Стара Загора да се доближат на по-малко от 4 точки. На моменти ?черно-жълтите? оставяха беройки на 11 точки зад себе си, но в крайна сметка се задоволиха с успех със 7 точки – 81-74, а с него взеха и леко психологическо предимство пред днешните си опонентки преди четвъртфиналния прейфен сблъсък между двата отбора.Камелия Михалкова изигра отличен мач и с внушителен ?дабъл-дабъл? от 22 точки и 16 борби си спечели званието MVP. Светла Асенова и Ралица Василева също се представиха на високо ниво и допринесоха съответно с 21 и 16 точки за петата за сезона победа на Миньор.Петя Джамбазка вкара 22 за Берое 07 срещу бившите си съотборнички. Златина Калоферова се отчете с 16 точки и 7 борби, а поредния си ?дабъл-дабъл? - този път от 14 точки и 10 борби, записа Латаша Байърс.Според регламента на първенството,двата отбора ще се срещнат отново в мачовете от плейофната фаза.Първата среща ще е в Стара Загора на 11ти април,реваншът е на 14-ти в Перник. В случай, че се играе трети мач, той ще е на 17-ти април пък в Стара Загора . През миналата година точно старозагорки спряха перничанки по пътя им към финалната четворка, печелейки в третия решителен мач с една точка разлика, като баскетболистките на „Миньор” баха сочени като абсолютни фаворити в срещата.Може би сега е време нещата да се повторят с обратен знак.