Войната по пътищата взе още една жертва
Вдигнаха мораториума върху продажбата на общинските жилища
Яне АНЕСТИЕВ
   Друганци ругаят съдиите след загубата в Гълъбник
След деветнайсет кръга без загуба отборът на „Ботев”(Друган)падна в Гълъбник от местния отбор на „Свраките”. Загубата е предизвикала доста емоции сред друганчани, като виновни, по стара българска традиция, са се оказали съдиите. Мачът е вървял рабностойно до последните минути. В 31-та минута домакините са открили резултата с попадение на Ангел Янев, а две минути по-късно Веселин Димчев от „Ботев” е изравнил. Пет минути преди края на първото полувреме Юлиян Душков е извел гостите напред в резултата.В 63-та минута Мустафа Хамси от „Свраките” е направил 2:2. Кулминацията на мача е дошла в 88-та минута, когато главният съдия на мача Андрей Михайлов е отсъдил дузпа.След куп цветисти изрази по негов адрес наказателният удар все пак е бил изпълнен и реализиран от Мустафа Хамси. В даденото от съдията продължение Павел Павлов от домакините е вкарал още един гол, фиксирайки крайното 4:2. След срещата , според доклада на длъжностните лица, треньорът на гостите Славчо Душков, заедно с вратаря им Бисер Ковачки и Марио Ваташки са ругали и обиждали съдиите. Товя явно се е видяло малко на Ковачки, който си е свалил ръкавиците и с тях е шамаросал страничния съдия Николай Неделков. Снощи се чакаше решението на Дисциплинарната комисия към ОС на БФС по случая, но едва ли ще се размине без сериозни наказания за друганци, които показват, че явно не умеят да губят. В останалите мачове правят впечатление убедителните победи на домакините, като най-много са се постарали футболистите на „Светля”, които са разбили гостите от „Стефаново „ с 13:1. Трима футболисти, Явор Панайотов, Витко Йорданов и Марио Йорданов са напрвили хет-трик, а Марио Василев е реализирал 4 гола. В Долни Раковец „Сарата” е победил „Лазур” с 9:1 като с три гола се е отличил Радослав Николов. Убедителни са били и футболистите на „Струмски сокол”, надиграли „Върба” с 5:0. Единствената точка за гостите е спечелена от отбора на „Бенковски”(Копаница), направил 0:0 във Владимир с местния „Ураган”