Миньорка най-резултатна, националките пак падат
апропо
В Мемориала празнуваха 102 години социалистическо движение в Перник
И убийствените жеги не спират тото феновете
Яне АНЕСТИЕВ

Баскетболистката на „Миньор” Александра Кънчева запона като титуляр и остана на площадката 26 минути, но националният отбор на България за жени до 20 години допусна второ поредно поражение от връстничките си от Румъния в серията от контроли в Русе между двата отбора. Днес румънките спечелиха един нискорезултатен двубой с 56-53. И двата отбора експериментираха играта си в защита днес, а предвид началния етап на подготовката играта им в нападение не вървеше. В срещата имаше много борба и агресия от състезателките. Румънките дръпнаха след първата част с 9 точки след 8-17. България спечели следващите три части, но разликата в тях не бе достатъчна за обрат и така гостенките от северната ни съседка се поздравиха с нов успех.
И днес треньорът на нашите Хосе Луис Ернандес даде възможност на 12 състезателки да влязат в игра, като никоя не записа повече от 26 минути. В същото време никоя и не стигна до двуцифрен точков актив, като най-резултатни бяха Александра Кънчева и Станислава Мирчева с по 8 точки. За румънките с дабъл дабъл завърши Елизабет Павел - 19 точки и 11 борби. Освен осемте точки Кънчева хвана 4 борби – по две в защита и нападение и направи две асистенции. Мария Бойчева не беше след записаните 12 за този мач, все още на терена не се е появила и Полина Василева.