Кънчева пак най-резултатна, националките биха Румъния
Перник получи правото да е домакин на "Диес Наталис "през 2011 година
Слухове за закриване на Белодробната разбуниха Перник
Железопътните гари стават безплатни интернет зони
Яне АНЕСТИЕВ

Баскетболистката от „Миньор” Александра Кънчева вмъв втори пореден мач стана топреализаторка за националния отбор до 20 годин, а националният отбор на България за жени до 20 години успя да победи Румъния в третата контрола между двата отбора. Миньорката вкара 13 точки, хвана 2 борби и направи 2 асистенции в мача. Другата баскетболистка на „Миньор”, Мария Бойчева, не беше сред 12-те , избрани да играят в този мач.След две загуби в първите два дни днес българките спечелиха първата си победа тази година с резултат 74-52. Гостенките от Румъния започнаха по-добре двубоя и взеха преднина от 16-23 след първата част. През втората обаче нашите заиграха по-добре в защита и поведоха с 34-28 след първото полувреме. След почивката пък румънките заиграха по-отпуснато, което позволи на нашите на увеличат с още общо 16 точки преднината си през следващите две части. Антония Загорова също като Александра Кънчева вкара 13 точки за нашите националки. За румънките Елизабет Павел отбеляза 11 точки, а с 9 и 8 борби се отчете Габриела Мунтяну.Българките продължават с лагера си в Русе още една седмица , след което заминават на турнир във Франция.