Ансамбъл „Граовска младост” пак с международно признание
apropo
Ваканция му е майката
Яне АНЕСТИЕВ

Миньорките Александра Канчева и Мария Бойчева взялоха в състават на Хосу Луис Ерандес на националния тим до 20 години и вече участват във всички контроли,но нашите националки показват отчайваща форма и ядат бой на поразия в контролите, които предшестват изявите им на започващото вдругиден европейско първенство по баскетболНашите претърпяха три поредни загуби от Велокобритания в три контроли, играни в „Арена Самоков”.В първия мач нашите паднаха с 44:55.Великобританките изиграха силна първа част, през която взеха добра преднина и я запазиха до края. Гостенките започнаха силно и поведоха с 22-11 след десет минути игра, а през втората задържаха аванса си. Разликата остана двуцифрена, а в края на полувремето тя стигна дори и до 14 точки.Двата отбора изиграха една ниско резултатна трета част, в която си отбелязаха общо едва 12 точки. Тя бе спечелена от българките със 7-5, но това не намали пасива на нашите с много. Последните десет минути бяха равностойно, но великобританките запазиха двуцифрената си преднина и спечелиха двубой.Най-резултатна за българките бе Антония Загорова, която завърши с 9 точки. Михаела Дилова добави 7, а с 6 приключи Мирена Денчева.Кънчева и Бойчева влязоха като резерви, вкараха съответно Кънчева 2 точки, Бойчева 5,като хвана и две борб . Във втората контрола от планираните три срещу британския тим момичетата на Хосе Луис Ернандес бяха победени с 67-53 от противника. От самото начало на мача гостенките от Великобритания имаха превъзходство. След силна серия през първите 5 минути те успяха да излязат напред при 13-3. До края на първата част разликата в полза на гостенките се увеличи до 13 точки – 22-9. През цялата втора десетка преднината на английските баскетболистки растеше, достигайки 17 точки на почивката – 37-20. Третата четвърт беше равностойна и това запази комфортната разлика за Великобритания. След нея България нямаше големи шансове за обрат, тъй като изоставаше с 18 точки при 53-35. През последните 10 минути срещата бе доиграна, а българките намалиха изоставането си до 14 точки за крайното 67-53. За победителките Тамзин Бароале реализира 13 точки. Мейри Бюкам добави 11 точки и 5 борби, а Катрин Чимека за върши с 10 точки. За България Александра Кънчева беше най-резултатна записа 15 точки. Пуернишката баскетболистка започ(на като титулярка и изкара на терена 21 минути. Другата баскетболистка с двуцифрен актив в отбора беше Антония Загорова, която вкара 10 точки и овладя 4 борби. За 1 1минути на игрището Мария Бойчева, влязла като резерва, реализира 2 точкиТрета поредна победа записа отборът на Великобритания срещу България в третия мач при 20-годишните девойки, печелейки с 65-45 в Самоков. Британките взеха преднина още през първите десет минути и до края не я изпуснаха. Те започнаха по-добре мача и поведоха с 15-6 след първата част. Втората бе равностойна, но нашите не успяха да се доближат до съперника си, който на почивката имаше преднина от 10 точки, 34-24.Гостенките решиха окончателно двубоя през третата част. В нея те успяха да увеличат преднината си с още 8 точки и преди последните десет минути поведоха с 18. През последна част двата отбора отново играха равностойно, но въпреки това тя отново бе спечелена от островитянките, които добавиха нови две точки към аванса си.Най-резултатна за българките бе Антония Загорова, която завърши мача с 18 точки. Добро включване от пейката направи и Виолина Кочева, която вкара 11 точки. Всички останали играха много слабо, включително и двете перничанки ,който не вкараха нито една точка.