Пернишките баскетболистки регистрираха шеста загуба
Бензин в кръвта
апропо
Яне АНЕСТИЕВ

Ралица Василева вкара 26 точки, но не стигнаха
Лошите моменти в женската А група за Миньор продължават. Перничанкидопуснаха шеста поредна загуба, като този път паднаха като гости от София с 80-86.Срещата бе оспорвана и интересна през цялото време, като софиянки стигнаха до успеха в края. София е на 4-а позиция с 7 победи и 9 загуби, а Миньор са трети с 10-6. Следващата седмицаперничанки ще домакинстват на Тони 7, а София ще гостува на Септември 97.След една равностойна първа част, в която двата тима смениха няколко пъти водачеството София дръпна с 23-19. През втората тимът игра по-добре в началото и разликата скочи. София поведе с 10 точки на два пъти, но перничанки се доближиха само на една след силна серия. Първото полувреме пък приключи при резултат 39-36 за София.След почивкатадвата тима отново се захапаха здраво, като в началото преднина имаше София, а след това Миньор излезе напред. Така след 30 минути игра гостите имаха аванс от 1 точки за 59-58, който обаче не успяха да запазят след това. След няколко размени на водачеството в последната част тройка на Весела Ковачева даде аванс от 5 точки за София. До края на мача тимът не изпусна водачеството и стигна до победата.Ковачева и Ани Ле Фан вкараха по 23 точки за победителките, а последната хвана и 12 борби за дабъл дабъл. Силно се включи и Габриела Ангелова, която завърши с 20 точки и 9 борби.За перничанки Ралица Васи леваприключи с 27 точки и 8 борби. С 23 и 8 се отчете Ренета Дикова, а Мария Бойчева добави 19 точки.
Резултат: БК София – Миньор 86:80
Състави: Академик: Ковачева 23, Ле Фан 23Ангелова 20, Давидкова 1, Григорова4, ( Иванова 11, Мълчанкова 4, Пинарева, Мицова
Миньор: Дикова 23, Бойчева 19, Герджикова 6, Василева 27, Валентинова 5 (Георгиева)
Съдии:Николай Цинцарски, Радослав Дяков