„Миньор” спечели срещу „Спортист” в контрола на „Стадиона на мира”
Яне Янев в Перник: “Да изгоним хрантутниците от парламента!”
Стефан Стефанов
апропо
Яне АНЕСТИЕВ

Томас Оклещек вкара единствения гол за „чуковете”
Отборите на „Миньор” и „Спортист” запълниха времето на паузата в първенството с контролна среща , играна помежду им в петък от 16 часа на стадиона в Перник. С това двамата треньори преследваха две цели: до поддържат игровия ритъм на отборите си и да видят в игрова обстановка тези футболисти, които по-рядко влизат на терена. Хубавото време привлече на стадиона в Перник около 500 зрители, но освен на слънцето,май нямаше как да се зарадват на играта на двата отбора. Перничани започнаха мача в състав, в който личаха имената на Васко Божиков(напоследък изместен от Николай Христозов), Ади Олегов, който почти не се появява на игра особено след като беше привлечен Борислав Стойчев и Джилио Том ,изпитващ остра нужда от игрова практика. Домакините започнаха мача по-напористо и още в петата минута можеха да поведат в резултата. Тогава Давид Стоянов центрира отдясно, защитата на гостите се засуети, топката попадна в Аджов, който с доста силен удар разтресе дясната греда на вратата, защитавана от Гочев. През първото полувреме опасностите продължиха да са повече пред вратата на гостите. В края на първия половин час игра Самир Аясс изтреля една хобува топка от фаул на 2-3 метра от границата на наказателното поле, но топката минуа малко вдясно от вратата. В 37-та минута Томислав Павлов изненада вратаря на „Спортист” Гочев с плътен удар от 20 метра , топката се насочи към долния ляв ъгъл, та се наложи Гочев да избива с крак. За съжаление, нямаше пернишки нападател наблизо, който да довкара отбитата топка. Все пак през второто полувреме превъзходството на перничани се реализира. В 50-та минута току-що влезлият Мирослав Петров овладя една топка в наказателното поле, насочи я към единственият титуляр от пролетта на терана, Томас Оклещек, и той вкара гол, който се оказа единственото попадение в срещата. До края на мача, както е редно в такива контроли, двамата треньори направиха достасмени, което развали и без това ниското качество на играта. В крайна сметка срещата завърши при този резултат,а Стойчо Стоев има много да мисли относно качествата на резервите в отбора си, които не показаха особено желание да доказват,че имат място в групата, а защо не и в титулярния състав.