Красимира Иванова със сребро от национално първенство по джудо
Пощенски служители ще разнасят помощи
Яне Анестиев
   Чака се злато от Александра Накова на самбо през уикенда
Пернишката джудистка Красимира Иванова спечели сребърен медал на проведеното през уикнеда държавно първенство по джудо за юноши и девойки старша възраст. Перничанката, която се състезава в категероия до 44 кг стигна до финала, но там отстъпи на състезателка на ЦСКА. Още две момичета имаха шанс да вземат медали,но загубиха срещите за бронза. Виктория Александрова в категория до 57 кг и Габриела Георгиева при седемдесеткилограмовите джудистки се задоволиха с петото място. Дебют в състезанието при момчетата направиха и трениращите от два месеца в групата в ОУ"Иван Рилски" Давид Свиленов в кат.до 38 кг и Билят Юлиянов при 42-килограмовите джудисти. През идващия уикенд в хандбалната зала на НСА ще се продеве национлания шампионат по самбо при юношите и девойките до 18 години. Тук се очаква златен ведал на най-изявената ни самбистка в последните години - Александра Накова, която през тази година вече успя да спечели златото при жените и девойките до 20 години, въпреки че е само на 17. Товя я направи и твърд титуляр в националния отбор. Александра има и бронзов медалпри деввойките от турнир за световната купа, проведен през зимата в Ташкент. В края на този месец ще участва на европейското първенство по бойно самбо за мъже и жени, което ще се проведе в Грузия, а през следващия в шампионата на Стария континент за юноши и девойки до 18 години в Минск. В София клуб "Кракра" и треньорката Иглика Милентиева, която ще води около десет състзатели на шампионата, ще разчитат на медали и от Виктория Александрова/57 кг/ и Радослава Димитрова, която е в категорията на Александра Накова - 52 кг.