Натурализирани турци взеха златото на Балканиадата по тенис на маса
Започна основният ремонт на улица "Св.Св. Кирил и Методий"
Яне Анестиев
   Станислав Голованов носи единственото злато за България.
С турска инвазия ще се запомнят балканските иги по тенис на маса за младежи до 21 години, които се проведоха от четвъртък до неделя в зала "Миньор". Турските отбори взеха златните медали при младежите и девойките, но основна заслуга за тях е на натурализираните китайци, които играят в отборите. При мъжете това беше Пенгфей Джианг, а при девойките иглата и на олимпиадата в Пекин Мелек Ху. На второ място при младежите се класира отбора на Гърция, а на трето Румъния. При девойките втори са сръбкините , а на трето място са румънките. За съжаление и двата български отбора не стигнаха до медалите в отборната надпревара.в индивидуарната надпревара Мелек Ху нямаше особени проблеми на финала при девойките срещу гъркинята Мария Христофораки и спечели за около 20 минути. Туркинята даде само шест точки на противничката си в първите двай гейма като я отнесе с 11:2 и 11:4. Христофораки успя да покаже, че може да се противопоставя на Ху в третия гейм, спечелен макар и трудно от нея с 15:13. В следващите два обаче Ху показа, че разликата в класите поне на този етап е твърде голяма и спечели с 11:6 и 11:4 , а с това и титлата. При мъжете играещият за България натурализиран руснак Станислав Голованов се изправи на финала срещу Пенгфей Джианг. Мачът започна добре за българския представител, който обърна първия гейм от 7:10 до 12:10. Впоследствие Голованов стигна до 3:1 и когато му трябваше само един гейм, за да приключи срещата, китаецът с фланелката на Турция показа, че има желязна психика и изравни геймовете. Стигна се до особено драматичен седми гейм, в който накрая обратите следваха един след друг за радост на зрителите. Първо Пенгфей стигна до 2 мачбола при резултат 10:8, но Голованов показа, че и той е със здрави нерви и изравни при 10:10, после той получи мачбол при 11:10, но си стигна до ново равенство - 11:11. Все пак при 12:11 Голованов реализира втория си мачпойнт и с 13:11 спечели мача с 4:3, а с това и титлата при младежите. При смесените двойки, както можеше и да се очаква Пенгфей и Мелек Ху нямаха никакви проблеми и взеха златните медали,побеждавайки с 3:1 на финала Йоана Чемез и Александър Казацу от Турция. Бронзовите медали останаха да втората румънска двойка Камелия Постоаца и Хунор Щоц. Тук българска двойка взе вторият бронз в лизето на Станислав Голованов и Сибел Ремзи, които на полуфинала отстъпиха на румънските финалисти. При двойките - жени на първо място се класираха Мариа Галония и Моника Молнар от Сърбия,надиграли с 3:1 Мелек Ху и Мерал Ал Илдиз от Турция. При мъжките двойки сърбитеДжордже Борисич и Лоренцио Лупулеску надиграха в особено оспорван мач Елефтериос Макрас и Антонис Малинакис от Гърция с 3:2. Финалите на турнира бяха изгледани и от председателя на федерацията по бадмингттон д-р Пюзант Касабян, който току-що се беше върнал от Охдир от детската балканиада по бадмингтон, където малките български представители се върнаха с 4 златни медала.