Препарирани животни пазят изложба
Миниоранжерия за марихуана откриха антимафиоти в Извор
Яне АНЕСТИЕВ
   Пернишките фенове прегръщаха Дюлгеров след мача
„Миньор” и „Славия” изиграха един не особено интересен мач пред малко публика на стадион „Българска армия”, където перничани изтърпяха първия от двата си мача лишаване от домакинство.Първото полувреме не предложи кой знае колко качествен футбол, но все пак перничани имаха пред себе си най-чистото положение в мача.В 24-та минута Петър Петров беше изведен сам срещу Жуниор, стреля силно от волле към горния ляв ъгъл на вратата на Раис Мболи, но вратарят на „белите” показа страхотен рефлекс и отрази топката. До края на полувремето не се случи нищо интересно. През втората обаче нещата се промениха от самото начало. В 52-ата минута и „белите” достигнаха до първата си чиста ситуация. Галин Иванов подаде много хитро вляво на Дреновички, който тръгна остро по фланга и центрира точно на главата на Жуниньо, който пък от 4-5 метра стреля много добре с глава в ъгъла, но Иво Иванов бе блестящ.Минута след това пък „Миньор” можеше да поведе, след като Юри Иванов центрира отдясно и от няколко метра Хазуров намери топката с крак, но М'боли спаси.След това „Славия” тотално натисна съперника си. В 62-ата минута Галин Иванов подаде страхотен пас на Жуниор и го изведе още от центъра сам срещу Иванов. Бразилецът мина вратаря, но си чукна топката много встрани и Мутафов успя по някакъв начин да настигне играта и да избие.След това Велислав Вуцов вкара в игра Даниел Пеев и изкара Жуниор заради многото му пропуски в последните мачове. На върха на атаката мина Тодор Колев, което раздвижи още повече играта на тима. В 70-ата минута Дани Пеев пусна много хитър пас към Петър Димитров в пеналта, последният остави обаче топката за Галин Иванов, който успя да я спечели пред Адриан Олегов и Иво Иванов, след което от малък ъгъл на празна врата стреля над гредата.Веднага след това Тодор Колев изскочи сам срещу Иво Иванов след пас от дълбочина, до него пък тичаше и Петър Димитров. Страничният рефер обаче показа засада, а за разправията и протистите си Тодор Колев получи жълт картон. Още 60 секунди след това обаче голът вече бе факт. Галин Иванов изведе Дани Пеев отляво в наказателното поле, който от няколко метра подаде на крака на Тодор Колев и той изведе Славия напред с хладнокръвен удар.До края на мача и двамата треньори направиха всичките си позволени смени.Тони Велков, който две минути преди гола беше сменил Хазуров с Димитър Илиев вкара и третия чентрален нападател Атанас Николов, но той не се отличи с нищо. Миньор обаче не можа да упражни натиск, за да изравни, а Славия без проблем държеше топката далеч от своята врата. Единствено в последните секунди след опасно центриране нямаше кой да засече топката на няколко метра от вратата. След мача пернишката агитка се прегръща с Николай Дюлгеров, който , въпреки че беше с белия екип, си остава един от най-обичаните футболисти в Перник.