Перник ИнфоБългарски Бизнес Каталог - добави безплатно вашата фирма тук
www.pernik.info   Интернет портал на град Перник



Вход потребители
Потребител : 
Парола : 
 Регистрация

Търсене в сайта
Текст:
Къде:
 

поща@pernik.info
Поща : 
Парола : 
 



 

Партньори
БГ Бизнес - каталог на фирмите в България
Сайтовете за ТЕБЕ!
tbox7.com
Bansko
Обзавеждане
Оценки и мнения
Обяви
Новини Добрич
Хотели в България
Giftsface - подаръци за любими хора!
Климатици
Съновник
Обяви.Сайт за обяви
Имоти
Новини
Игри













 


Новини
Водещите новини от 14.05.2010 г.
Областна комисия провери шламохранилището на ТЕЦ „Република”
апропо
Матуритетно време
Планът за местните приходи в бюджета изпълнен наполовина
Пернишкият Административен съд отхвърли жалбата на ГЕРБ
Камелия Михалкова стана №1 при жените за месец април
апропо
   НАВРЪХ СПАСОВДЕН ПЕРНИШКАТА КМЕТИЦА ОБЯВИ НОВ ВАРИАНТ НА ПОГОВОРКАТА „ТЕ ТИ, БУЛКА, СПАСОВДЕН”. В смисъл, че каквото и да прави управата, парите не стигат даже за християнски курбан, каквито се готвят в доста манастири и църкви. Финансите са изпостели като църковна мишка, а една ужасна цифра прави съня на общинарите леко кошмарен. Приходите от данъци са събрани на 56 процента, което си е жива мизерия, както и да го смяташ. Щото отдавна е известно, че всеки, който смята да плаща данъци, го прави през първото полугодие. Оттук до Нова година все по-трудно ще капва по някой лев в хазната. Това може да означава половин приход, демек, половин разход. По пътя на логиката отиваме на половин община. Като прибавим към това и 20-те процента, с които Бате Бойко иска да проскубе администрацията, ще излезе, че до края на годината местната власт няма да работи за пари, а само за слава. Което е все пак нещо, щото на днешно време е важна славата. И ако е вярно, че на Спасовден небето се отваря за всички, два пъти по-вярно е, че и чувалът с харчовете се е отворил отвсякъде. Затова и празникът мина доста делово, в смисъл само на телешки курбан, който може да се окаже една от последните мръвки на тънка цена.
УЧЕНИЦИТЕ СА ПОСТАВЕНИ В ПОЛОЖЕНИЕ ИСКАТ – НЕ ИСКАТ, ДА СИ ПОИГРАЯТ НА КРИЕНИЦА С ДАСКАЛИТЕ. Не е известно по кой календар чиновниците от министерството са гледали навремето, но се получава пълен абсурд с акцент на неграмотност. Днес е неучебен ден, заради матурите. Утре, при все, че е събота, е учебен ден – отучва се 7-ми май. Неделя и понеделник пак са неучебни дни, заради втората матура. Пита се в задачата – кой ще дойде на училище в събота? Ако има такъв – направо да му дават дипломата и да го пращат да протестира пред Софийския университет.
Архив на новините
Към дата : 
 
Търсене в новините

Уеб базирана складова система