“Жълто-черните” регистрираха четвърта загуба срещу “Локо”/Сф/
Яне АНЕСТИЕВ
   “Жълто-черните” регистрираха
четвърта загуба срещу “Локо”/Сф/
Коце Хазуров вкара единственото попадение за “Миньор”
Локомотив (Сф) спечели последния двубой от четвъртия кръг на „А” група. На стадион „Осогово” в Кюстендил „железничарите” се наложиха без проблеми срещу Миньор и взеха трите точки след 1:3.Тимът от Перник продължава да усложнява положението си, след като претърпя четвърта поредна загуба. Локомотивци на свой ред записаха третата си победа от началото на сезона и временно заемат третото място в класирането.Двубоят започна равностойно, след като отборите си размениха по едно остро флангово центриране, които обаче не доведоха до сериозни опасности пред вратите. 22-ата на терена бяха ограничени в действията си и от горещото време в днешния следобед.Миньор успя да поведе в резултата в 42-ата минута благодарение на страхотен далечен удар на Коце Хазуров, който с бомбен шут извън наказтелното поле намери мрежата на Боян Пейков за 1:0.Радостта на домакините не изтрая дълго, след като Цветан Генков моментално възстанови равенството. Искрен Писаров успя да центрира ниско към вратарското поле на домакините, където Дерек Асамоа остана на сантиметри зад подаването, но Генков се включи от втора позиция и от минимална дистанция не остави шанс на противника.След паузата Локомотив бе по-опасният състав. В 58-ата минута Дерек Асамоа изведе гостите напред след отлична индивидуална акция сред превъзхождащите го на ръст защитници на Миньор. Ганаецът отмъкна топката пред очите на играчите в „жълто-черни” екипи и прати кълбото в далечния ъгъл на Иван Чворович за 2:1.Писаров имаше шанса да покачи резултата в полза на столичани, но вратарят на Миньор предотврати опасността, създадена от откъсналия се от отбраната играч на „железничарите”. Асамоа обаче бе безпощаден в 77-ата минута, когато реши мача с втория си гол. Цветан Генков се възползва от суматоха в отбраната на Миньор и отмъкна топката в близост до аут линията. Оттам Христозов и Чворович се сблъскаха в опита си да отнемат кълбото, което се озова в Асамоа, който вкара за 3:1 на празна врата.