Пернишките волейболисти почнаха сезона със загуба от „Тетевен волей”
Повече от час вадиха тялото на загинал ПТП
Разширяват детска градина заради недостиг на места
Яне АНЕСТИЕВ

Треньорът на гостите се загуби из Перник преди мача
Срещата между отборите на „Миньор” и „Тетевен волей” започна с половин час закъснение заради треньорите на гостите Борислав Поборников и Петър Мечкаров, които първо закъсаха в традиционното задръстване на Драгичево, после пък се загубиха из Перник и пристигнаха твърде късно в зала „Борис Гюдеров”. Перничани пък имаха други проблеми. Екипите им се шиха през нощта, а до четвъртък съвсем не е било ясно дали изобщо ще имат финансиране за отбора. Така с проблеми от двете страни започна срещата , а първият гейм си вървя доста равностойни някъде до 20-та точка. Тогава обаче значително по-опитните гости се възползваха от по-малкия опит на почти юношеската формация на домакините и дръпнаха с 23:20.След това либерото на „Миньор” Антонио Иванов сбърка при сервиса на гостите като застана пред Боян Боянов и резултатът стана 24:20 за гостите. Последва сервиз-аут на Боянов и геймът свърши . Във втората част нищо от играта на „Миньор” не вървеше с изключение на няколко блокади на Симеон Цонков и една-две атаки през центъра пак чрез Цонков. Така гостите логично взеха и тази част с 25:19. Третата част започна добре за домакините, които поведоха с 4:1 и не изпуснаха водачеството до края. В тази част чудесно вървеше играта в нападение на Радослав Трифонов и Александър Петров, капитанът Боянов посрещаше безупречно и логично се стигна до 25:20 за миньорци. В четвъртия гейм обаче от самото начало всичко тръгна зле за домакините , а след първата техническа почивка и 8:4 за „Тетевен волей” те просто спряха да играят, за да се стигне до крайното 25:12., което им донесе и крайният успех с резултат 3:1 гейма. Видя се, че домакините пак ще наваксват в движение сработването при атаката и другите волейболни елементи, след като за пореден път финансовите трудности им попречиха да направят пълноценна подготовка и да задържат състава си от миналата година.
Състави: „Миньор”Трифонов, Костадинов, Петров, Боянов, Цонков, Николов,либеро – Иванов ( Асенов, Симеонов, Димов, Николов)
Тетевен волей:Величков, Стоилов, Василев, Терзиев, Костов, Бахчеванов, , либеро Николов ( Бойчев)
Съдии: Кирил Стоянов, Симеон Иванов