"Миньор" бетониран на десетото място след 1:0 срещу "Пирин"
Почетоха партизаните от Ярджиловци
Ремонтират офисите на Бюрото по труда по програма
Яне АНЕСТИЕВ

Даниел Златков вкара единствения гол на бившия си тим
В един скучен мач отборът на “Миньор” спечели с 1:0 срещата си с отбора на „Пирин” в слънчевия следобед в понеделник.Срещата беше по-важна за отбора на гостите, които трябваше да вземат поне точка, за да запазят шансовете си за оставане в групата. Перничани пък играеха за честта си и да покажат,че не влизат в каквито и да е уговорки извън терена.Мачът можеше да има и друго развитие след като в 3-та минута Димитър Воденичаров беше изведен сам срещу Чворович, но вратарят на „Миньор” прояви хладнокръвие и отрази удара на благоевградчанина. В 16-та минута след едно центриране на Младен Василев от корнер защитата на гостите заспа, вратарят Аршинков увисна фатално и останалият непокрит Даниел Златков без особено усилия вкара топката в мрежата на гостите. Така перничани излязоха напред в резултата . Четири минути по-късно хубава атака на перничани можеше да доведе до второ попадение във вратата на гостите. Въ ндев изведе Младен Василев в удобна позиция той намери Траянов , който върна топката към Христозов, който от границата на наказателното поле стреля, но право в ръцете на Аршинков. След това положение играта малко се понакъса, но в последните 5 минути на първата част отново се активизираха и създадоха някои интересни ситуации пред двете врати. Сандански от Пирин и Тодоров от Миньор отправиха по един неточен изстрел, а в даденото от рефера продължение Въндев пропусна 100-процентова възможност, след като бе оставен непокрит на няколко метра пред Аршинков, но не можа да уцели вратата на „орлетата”. До края на полувремето нови голове обаче не паднаха и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс за „чуковете”. Втората част пък стартира с по-добра игра на Пирин, но превъзходството на гостите се изразяваше основно в по-голямо владеене на топката, а не в голови ситуации. Първата по-опасна възможност обаче се откри пред Стойчев, чийто удар с десния крак бе отразен от Аршинков. Последва шут от около 25 метра на Кацимерски, след който и другият вратар – Чворович, трябваше да спасява. Така се стигна до 75-ата минута, когато Василев проби хубаво по левия фланг и центрира остро в наказателното поле, където Тодоров засече с глава с летящ плонж, но Аршинков показа хубав рефлекс и изби в корнер. В самия край на мача пък, Марков центрира отдясно към малкото наказателно поле, където Ивайло Цветков стреля от движение, но кълбото прелетя над напречната греда.В даденото от съдията продължение пък, перничани изпуснаха още две положения, като първо удар на Илиев бе спасен от Аршинков, а впоследствие Въндев и Василев бяха останали сами срещу стража на гостите, но нападателят стъпи накриво и опасността премина. До края на мача зрителите на стадион „Миньор” обаче не видяха повече голове и така „чуковете” се наложиха над Пирин с минималното 1:0.