Нов филиал на детска градина отвори врати в Бела вода
БСП–Перник отдаде почит на загиналите за България
Яне АНЕСТИЕВ

Братя Данови с призово класиране на първа и втора дъска
Учениците от 5-то СОУ „П.Р. Славейков” се върнаха с бронзовите медали от Държавното ученическо първенство по шахмат,което се проведе в Благоевград. Десет отбора са участвали в турнира, перничани са успели да спечелят седем партии и да загубят две. – от отборите на Плевен, станали първи, и софийския тим, спечелил второто място. Повече от успешно са се представили лидерите на отбора, братята Любомир и Ради Данови, които са играли на първа и втора дъска. На първа Любомир Данов е спечелил 7,5 точки от девет възможни и е заел второ място сред всички участници на първа дъска. С равен резултат с него е бил и победителят от Плевен, но по-ниското ме ЕЛО го е изпратило на първо място в подреждането, тъй като такъв е бил регламентът. Същият регламент е изпратил Ради Данов на първо място от състезаващите се на втора дъска, след като е спечелил 8 от 9 възможни точки и е бил с равен точков актив с още един шахматист, но е имал по-ниско ЕЛО от него. Другите двама участници са се представили според възможностите си. Дейвид Димитров е взел 4,5 точки от 9 възможни, а дамата в отбора , Беатрис Аврадалиева, е добавила една точка към актива на пернишкия тим.