Перник ИнфоБизнес IT решения от Софтуер Солюшънс ООД
www.pernik.info   Интернет портал на град Перник



Вход потребители
Потребител : 
Парола : 
 Регистрация

Търсене в сайта
Текст:
Къде:
 

поща@pernik.info
Поща : 
Парола : 
 



 

Партньори
БГ Бизнес - каталог на фирмите в България
Сайтовете за ТЕБЕ!
tbox7.com
Bansko
Обзавеждане
Оценки и мнения
Обяви
Новини Добрич
Хотели в България
Giftsface - подаръци за любими хора!
Климатици
Съновник
Обяви.Сайт за обяви
Имоти
Новини
Игри













 


Новини
Водещите новини от 19.05.2010 г.
Курс купува - курс продава
Янкович и Иванович подписаха за още една година с „Миньор”
Полицаи в яростна гонка с 19-годишен перничанин
Трън се готви усилено за четвъртата алпиниада
И Перник се присъеднини към Международния ден на музеите
Губернаторът и депутати от ГЕРБ за откриването на университета
Полицаи в яростна гонка с 19-годишен перничанин
Любомира ПЕЛОВА
   
Преди броени дни младежът изчезна с чужда кола

19-годишен перничанин е задържан след преследване от органите на реда, бягайки с лек автомобил.
Вчера, около 22,40 ч. на кръстовище “Шахтьор” в областния град униформени направили опит да спрат за проверка лек автомобил „Фолксваген Пасат”. Водачът на возилото не се подчинил и побягнал в посока към пернишкото село Люлин. Незабавно след беглеца са тръгнали два патрулни автомобила с включени звукови и светлинни сигнали. Те успели да застигнат и притиснат автомобилът – беглец в улица без изход в село Люлин.
Виждайки безизходицата, шофьора на пасата, 19-годишния Станислав Руменов, опитвайки се да намери начин да се измъкне от ченгетата, върнал колата на заден ход и ударил спрялата зад него патрулка. После зарязал автомобила и заедно с 16-годишната си спътница хукнал да бяга. Момичето се подчинило на полицейските заповеди, откъснало се от ръката на приятеля си и спряло, но Руменов продължил да бяга. В крайна сметка полицаите успели да го настигнат. Заради яростната съпротива, която 19-годишният перничанин оказал при задържането, се наложило униформените да приложат физическа сила и помощни средства, за да щракнат белезниците около китките на буйстващия Станислав.
19-годишният перничанин е добре известен на органите на реда. На 8 май т.г. Станислав отне ключовете от личния автомобил на 21-годишната С.Л. от пернишкото с. Люлин без нейно съгласие. Колата марка “Роувър” е била паркирана пред кафене на ул. “Миньор” в областния център. Станислав поискал ключовете от две години по-голямото момиче и след като собственичката на роувъра отказала категорично, той ги грабнал и издухал с возилото в неизвестна посока.
След подадения сигнал от потърпевшата в Областната дирекция на МВР са предприети действия по установяване на отмъкналия автомобила и издирването на колата. Около 5 часа след като Станислав отпрашил с чуждия автомобил, роувърът бил намерен изоставен зад жилищен блок на централната пернишка улица “Св. св. Кирил и Методий” .
Служители на Областната дирекция на полицията твърдят, че Станислав бил добре познат на органите на реда именно с многото откази да се подчини на полицейска заповед.
По случая е било образувано досъдебно производство. На Станислав е взета и кръвна проба за алкохол.
Архив на новините
Към дата : 
 
Търсене в новините

Уеб базирана складова система