Община Перник ще награди редица учители по случай Деня на славянската писменост и култура - 24 май.
Всяко учебно заведение имаше възможността да предложи по един педагог, който с дългогодишната си практика е доказал своя професионализъм и дал своя принос за развитието на образованието. Номинираните учители трябваше да бъдат избрани на педагогически съвети в учебните заведения. Протоколите вече са получени в Община Перник. На всички номинирани ще бъдат раздадени грамоти и управата ще изкаже благодарност за достойния им труд. Комисия ще избере и трима директори на учебни заведения, допринесли за просперитета и издигането на училищата, ръководени от тях. Те ще получат почетен плакет. Отличията ще бъдат връчени на специална церемония с участието и на кмета на Общината инж. Андрей Андреев. Подобен жест на призвание и почит към труда на съсловието се превръща в традиция за Община Перник. Ръководството ще се стреми да поддържа традицията и през следващите години.