Проф. Божидар Димитров говори за историческата ни орисия
Зорница ПЕТРОВА
В салона на Двореца на културата снощи се проведе среща на директора на Националния исторически музей проф. Божидар Димитров с гражданите на Перник. Той изнесе лекция на тема “124 години от руско-турската освободителна война”. Благодарение на нея българският народ реши главната историческа задача, която стоеше пред него цели 500 години, каза проф. Димитров. Задачата на българите бе възстановяването на българската държавност, тъй като това е единственият сигурен начин да се осигури просперитет на един народ, подчера в лекцията си професорът.
След краткото експозе на основните събития от епохата на руско-турската освободителна война присъстващите имаха възможност да зададат въпроси към лектора. Пред перничани проф. Божидар Димитров представи и няколко от последните си книги.
Видният историк остави послание върху бялата стена в АРТ-салона и раздаде десетки автографи на перничани.